مقاله ها
 
 
 
سیستم حضور و غیاب;
فیش حقوق
سند تحول، مأموریت‌ها را مشخص کرده است

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در سیزدهمین همایش تجلیل از مؤلفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی اظهار کرد: سند تحول در آموزش‌وپرورش، مأموریت‌ها را مشخص کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حیدر تورانی با اشاره به زیر نظام‌های سند تحول بنیادین اظهارکرد: سند تحول، سندی عالمانه و پیشرو است که باعث شده است تا امروز مأموریت‌ها در آموزش‌وپرورش معلوم باشد و گام‌هایی که باید برای رسیدن به وضعیت مطلوب برداریم مشخص است.

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بابیان اینکه در کتاب درسی محتوایی همچون نماز، اهل‌بیت (ع)، سبک و آداب زندگی، معیشت، مهارت‌آموزی، انقلاب، دفاع مقدس و... آمده است خاطرنشان کرد: بسته‌های آموزشی در فرایندهای چندساله با حضور قریب به هفتصد نفر از مؤلفان و صاحب‌نظران آموزشی تدوین و تهیه‌شده است و تقریباً از سال ۱۳۹۲هرساله کتاب‌های درسی دوپایه با مفاد سند تحول بنیادین و مطابق با برنامه درسی و با هماهنگی پژوهشکده مطالعات آموزش‌وپرورش تألیف و تهیه‌شده است.

تورانی گفت: ۲۰۰عنوان کتاب در دوره متوسطه دوم و ۱۱۰۰عنوان در کل دوره‌های تحصیلی داریم و هرچند که راه درازی تا نقطه مطلوب داریم اما قدر داشته‌ها را می‌دانیم و تلاش می‌کنیم تا فاصله برای رسیدن به نقطه مطلوب کمتر می شود و در سازمان تحول عمیقی در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی رقم بزنیم.

وی راهبرد سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی را باعناوین، ماندگاری کتاب‌های درسی، انطباق تولیدات با سند تحول بنیادین، پایدارسازی مصرف کتاب‌های درسی، مرز گستری، چابک سازی منابع درسی و چندرسانه‌ای شدن معرفی و رسیدن به آنها را از اهداف سازمان دانست.

بازگشت به ليست اخبار